Yasaklar...


Şimdi bize bisiklete binmek ve paten gibi denge gerektiren faaliyetler yasak ya. Onların yerine alternatif de bol bol yürümek. Ne severim ya yürümeyi:((  Tatil olunca çok hevesli olmasam da yürüyüş yapmaya özen gösterdim. Kısa bir tur sonrası eve döndüğümde sitenin önünde bloktaki tüm çocukları bisikletleriyle uğraşırken buldum. Babam, artık kullanılmaz diye benimkini çatıya çıkarmıştı. Daha doğrusu ben öyle biliyordum. Geçerken göz ucuyla bakınca bisikletimin hala aşağıda olduğunu gördüm. Yukarı çıkıp elimdekileri bırakıp aşağıya bakmaya indim. Hani bir yanlışlık olmasın, başkasınınki çatıya çıkmasın falan diye...
E can bu, bisiklet görünce çeker tabi.  Zile basıp merak etmesinler diye haber verip, şöyle sakin iki tur atacağım. Son olsun;))
Kapının önü çocuk dolu. Diafonda annemin sesi.
-Efendim?
-Anne benim bisikletim buradaymış. Babam çıkarmadı herhalde. Ben bir tur atıp geliyorum.
-Neeee!!! Çabuk yukarıya gel.
-Anne...
-Kızım düşüceksin şimdi, sıkıştırıcaksın çocuğu, çıkartma şimdi bisiklet misiklet.
-Anne , çocuklar....
-Hem sen o ağır şeyi kaldırdın mı ,zorladın kendini, çabuk gel buraya.
Kapı önünde bulunan yaşları 8 ile 14 arası tüm çocuklar, annesinden fırça yiyen 30 yaşındaki kadına bakıp gülüşürler. Kadın da onlara sırıtır, bisikletle atlayıp özgürlüğe kanat açar. Az ilerideki yoldan bakınca annesinin evin camından işaret parmağını salladığını görüp bir arka sokağa doğru sırıtarak yol alır:))

O yasak, bu yasak.  Bir de büyük konuşmamak gerek tabi. Yaklaşık beş hafta önce bu sefer hiç özel durum yaratamam, sporuma da devam ederim diğer faaliyetlere de diyordum. Eeee, nooldu şimdi? İstersen yap. En ufak bir durumda istirahat veriliyor. Ekipten de çıktık. Spor başlamadan bitti zaten.

Yukarıdaki, her gün bana bakıp bakıp, planlarımı dinleyip dinleyip eğleniyorsun değil mi? Sırada ne var???

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !